Web tasarımı ile geçen 12 yıl!
Picanet Internet Marketing
Ana sayfa
Site haritası
İletişim
Picanet hizmetleri tasarım marketing yazılım hosting Portfolyo Picanet hakkında

Web Tasarım Blog
→ İyi web tasarımı çok önemlidir
→ Web tasarım firması mı, serbest tasarımcı mı?
→ Neden web sitesi yaptırmalıyım?
→ Web sitenizi yeniden tasarlayın
→ Dijital dünya geliyor
→ Web tasarımın tarihi
→ Web sitesi yenileme
→ Web sitesi tasarımı neden önemlidir?
→ Web tasarım fiyatları
→ Fark yaratan web tasarımı
→ Web sitesi yenileme öncesi bilmeniz gerekenler
İşinizi Büyütmeye Hazırmısınız?
 
Hizmetler» web tasarım blog
Web tasarım blog

Dijital Dünya Geliyor.

İnternet uzun zamandır var, ancak kamuya açık hale gelip, daha fazla insan internete erişmeye başlayınca, internet popülarite kazanmaya başlamıştır bu da yaklaşık olarak beş yıl öncesine dayanmaktadır. Daha fazla insan oyun oynamak, sörf yapmak, akrabalarıyla ve arkadaşlarıyla iletişim kurmak gibi çevrimiçi aktivitelerle ilgilenmeye başladıkça ve borsacılar çoğaldıkça, yeni şirketler boy göstermeye başladı. Şuanda piyasada web tasarımı, web geliştirme, web sitesi sunuculuğu ve SEO hizmetleri veren firmalar vardır. Bunların yanı sıra, çağımızda, on sene önce hayal bile edilemeyen, grafik tasarımcılığı ve web tasarımcılığı gibi meslek dalları giderek artmaktadır.

Şimdi şunu soruyor olabilirsiniz: bu yeni şirketler ne tür işler ile ilgileniyor? Web sitesi geliştirme kavramı, bahsettiğim bütün aktiviteleri içine alan genel bir terimdir. Web sitesinin oluşturulmasıyla ilgisi olan herhangi bir aktivite, bu terim altında kategorilendirilebilir. Ancak bazı profesyoneller Web Sitesi geliştirmenin kodlama ve ağ oluşturma gibi teknik bir yöne karşılık geldiği konusunda ısrarcıdır.

Web Tasarımı hizmetleri bir sitenin tasarımını kapsar. Web tasarımı, insanların sayfayı ziyaret ettiğinde ilk fark ettikleri şeydir. Ayrıca ziyaretçilerin tekrar siteyi ziyaret etmek istemelerinde de en büyük etkenlerden biridir. Web tasarım dört yönlüdür : içerik ( temel olarak sitedeki bilgidir.), kullanılabilirlik ( web sitesi üzerindeki işlevler ve özelliklerdir), görünüm ( ziyaretçileri cezp etmelidir) ve son olarak da görünürlük ( insanlar sizin sitenizi muhakkak bulabilmelidir!). iyi bir tasarımcının asıl amacı, bilgiyi okuyucuya kolayca bulabileceği, anlaşılır bir formatta hazırlayıp, sunmaktır.

SEO hizmetleri temel olarak, sitelerde daha fazla ziyaretçi trafiği yaşanması için kullanılan bir pazarlama stratejisidir, meslekten olmayan kişilerin deyimiyle, insanları siteye çekme tekniğidir. Örneğin bir kullanıcı Seo kapsamındaki türleri veya Google’ı tıkladığında, arama motoru optimizasyonuna göre bu programlar aramayla alakalı en yakın siteleri bulabilmelidir, listenin en üstünde çıkan siteler ise, bu sitelerin çok fazla ziyaret edildiği anlamına gelmektedir. Google, MSN ya da Yahoo’da listelenmeyen ya da sıralamaya alınmayan başka sitelerde vardır. Bu web sitesinin tam adresini bilmediği sürece, o siteyi kimsenin ziyaret edemeyeceği anlamına gelmektedir. Sitenizi popüler hale getirmek için, sitenize bağlantılar eklemek zorundasınız, SEO’daki şirketlerinde yaptığı şey budur.

Şimdi, teknik konuları bir kenara bırakalım. İnsanların internette televizyon izlemekten, yazılar okumaktan ve radyo dinlemekten daha fazla zaman harcadığını biliyor muydunuz? Kimine göre, söylediğimiz bu üç aktiviteyi lap top önünde otururken de yapabilirsiniz. Artık istediğiniz her şeyi internette bulabilirsiniz! İnternet’te Online alışveriş yapabilirsiniz, hatta kumar oynayıp, kredi bile çekebilirsiniz. Bunların yanı sıra, çalışmak için ofise tıkılıp kalmak zorunda da değilsiniz. İşinizle ilgili bir konuda son teslim tarihinin eşiğine geldiğinizde, internet size en iyi çözümü sunar – işini eve getir ve VPN seni işe geri götürsün!

Kesin olan bir şey varsa, o da yeni bir dünya sürecine giriyor olduğumuzdur - bu dünyada her şeyin sanal bir kopyası var. Öğretmenlerden bankacılara, arkadaşlardan sevgililere, ihtiyacımız olan her şey artık online. Peki, bu durum toplumumuzu nasıl etkiledi? 4,000 katılımcının bulunduğu bir çalışmada, ortalama bir insanın haftada 2-5 saatini internet başında harcadığı tespit edilmiştir, eğer normalin üzerindeki kullanıcıları hesaba katarsak bu süre 10 saati aşıyor. Bu durum ise, sosyal aktivitelerde %15, aile ve arkadaşlarla vakit harcama gibi diğer aktivitelerde ise %25’lik bir düşüşe sebep olmuştur. İşin aslı bu dünya dijital dünyanın sunduğu kolaylıkların hâkimiyeti altına girmiştir ve bu dünyada insanlar sosyal çevreleriyle olan iletişimini kaybetmiştir.

En son çalışmalarımıza bakabilirsiniz.
Picanet web sitenizi tasarlar, geliştirir ve daha fazla tanınmasını sağlar.

Lütfen bize bu form aracılığıyla ulaşın, sizinle en kısa sürede temasa geçilecektir. 
      
Bize Ulaşın
Hakkında | Portfolyo | Hizmetler | Web Tasarım Blog | Bize Ulaşın | Site Haritası
Picanet Internet Marketing
Adres: Konaklar Mah. Şebboy Sok.
Yeni Levent - İstanbul

Ulaşım »
Email: info@picanet.net

© 2004 - 2016 Picanet Web Tasarım Reklam Pazarlama Tüm Hakları Saklıdır.