Web tasarımı ile geçen 12 yıl!
Picanet Internet Marketing
Ana sayfa
Site haritası
İletişim
Picanet hizmetleri tasarım marketing yazılım hosting Portfolyo Picanet hakkında

Web Tasarım Blog
→ İyi web tasarımı çok önemlidir
→ Web tasarım firması mı, serbest tasarımcı mı?
→ Neden web sitesi yaptırmalıyım?
→ Web sitenizi yeniden tasarlayın
→ Dijital dünya geliyor
→ Web tasarımın tarihi
→ Web sitesi yenileme
→ Web sitesi tasarımı neden önemlidir?
→ Web tasarım fiyatları
→ Fark yaratan web tasarımı
→ Web sitesi yenileme öncesi bilmeniz gerekenler
İşinizi Büyütmeye Hazırmısınız?
 
Hizmetler» web tasarım blog
Web tasarım blog

İyi Web Tasarımı Çok Önemlidir.

İyi bir tasarımın öneminin abartıldığını söylemek yanlış olur. Tasarım bir web sitesine hayat verebildiği gibi, siteye büyük zarar da verebilir. Çoğu insan bu minik detayı kolaylıkla fark edebilirken, bu detayın önemsenmeyip, özellikle ucuz web tasarımı yazılımı ya da şablonları kullanılabilir durumda olduğunda ilginin ona kayması şaşırtıcıdır. Böyle araçlar, yeni yetenekler geliştirmek ve daha çok insanı internet kullanmaya teşvik etmek için harikadır. Ancak, eğer siz ve kuruluşunuz "ciddi" bir yer edinmek istiyorsanız, size en iyi hizmeti; sizi iyi bir web tasarımına yönlendirebilecek eğitimi, gerekli donanımı ve yeteneği olan bir kişi verebilir.Örnek Çalışmamız
Honda plaza Cem
Honda Plaza Cem
Kurumsal Web Sitesi Tasarımı


Web sitenizin görüntüsü ve konumu işletmenizin bütününü yansıtmaktadır. Siteniz ne kadar profesyonel bir gözle yönlendirilip sonuçlandırılırsa, kuruluşunuz sitenizde dolaşıp, içeriği okuyan ve inceleyen insanlara o kadar profesyonel görünecektir. Eğer ki sitenizde gezinti yapmak karışık bir hal almışsa, siteniz "kapalı" ise ya da gelişmemiş görünüyorsa veya içerik özensiz bir haldeyse, sitenize ziyaretçi olarak giren insanların, müşteriniz olma ihtimali çok daha düşük olacaktır.

İyi web tasarımının nasıl olacağı ve iyi bir tasarımın neden önemli olduğu ile ilgili internette çok fazla bilgi vardır. Ancak, iyi bir web tasarımı hakkında bilgi ve görüş almak için gidilmesi gereken en iyi yer; tasarımcının kendisidir. Online forumların her konuda çok iyi oldukları söylenemez, ancak bu forumlar web tasarımcıları tarafından çok sık kullanılır ve iyi bir web tasarımı hakkındaki bilgi akışı, tasarımcıların sadece bu konuyla ilgili yazdıkları gönderilere dayanır.

Bir web tasarımcısı, ziyaretçinin site hakkında olumlu ya da olumsuz bir fikre sahip olması için 50 milisaniyenin yeterli olduğuna dikkat çeker. Bu göze çok kısa bir zaman dilimi gibi gelir ki öyledir de. Ancak, kendi görüşlerimizi ve tarama alışkanlıklarımızı dikkate aldığımızda bunun çok abartılı bir ihtimal olmadığını fark edebiliriz. Genellikle, aradığımız bilgi,hizmet ya da ürün hakkında genel bir fikre sahip oluruz; ancak bunlar bize daha net, güvenilir ve estetik bir şekilde sunulursa, biz de başka bir web sitesi arayışına girmek yerine, "daha iyi" olanı kullanmayı tercih ederiz.

Google aramalarında, önümüze fırlayan birçok web sitesi içerisinde, çoğumuz ayrıntılı bir web sitesi gördüğümüzde, diğerine hiç bakmadan onu tıklarız ya da daha iyisini bulma ihtimali için listenin aşağılarına doğru ineriz. Başka bir deyişle, iyi web tasarım iyi bir ilk izlenim anlamına gelmektedir. Ziyaretçileri web sitesinde tutabilecek; daha gelişmiş bir format, içerik, yapı, renklendirme vs. müşterinin siteye gelip ihtiyacı olan şeyi satın alması, sık kullanılanlarına eklemesi ya da tekrar siteye gelmesi ihtimalini güçlendirecektir. Başka bir web tasarımcısı bu durumu şöyle ifade eder, "İhtiyaçları olan şeyi en hızlı şekilde bulmaları için, hitap ettiğiniz insanlara, doğru bilgiyi kolay bulabilecekleri, okuyabilecekleri ve anlayabilecekleri bir tarzda sunun." İyi bir web tasarımı sadece web sitenizin, başarınıza sağladığı katkıdan dolayı önemli değildir, aynı zamanda zamanını internette harcayan bizim gibi insanlar için hayatı daha kolay ve keyifli hale getirdiği için de önemlidir.

İyi tasarımın, bir kişinin çalışmalarıyla yarattığı basit işlevsel bir karakteristik özellik olmadığı belirtilmelidir. Tasarım kuruluşunuzun tavrı ve imajı hakkında bilgi verir. Bir web tasarımcı bu konuyu şöyle dile getirir, "Tasarım; sizin pazarlama mesajınızı kitlelere ileten araçtır" başka bir deyişle, pazarlama ve tasarım arasındaki ilişki düşünce ve ileti arasındaki ilişkiye benzer. Pazarlama planı, tasarım ile hayata geçirilmediği sürece, etkisizdir. Ürününüzün veya hizmetinizin kalitesine bakılmaksızın, söz konusu servisin veya ürününün değerini müşteriye anlatan ilk araç tasarım olmak zorundadır.

Bunlar iyi bir web tasarımının önemini ortaya koyan başlıca sebeplerdir ve daha çok fazla neden vardır. Eğer ki varlığınızı internet üzerinde de ortaya koyacak olursanız, buna biraz zaman ayırın ve sizin için "doğru" olan tasarımcıyı ve tasarımı bulun. İyi bir web tasarımı önemli iken, o "iyi web tasarımını" meydana getirecek kişiyi göz ardı etmemekte önemlidir. Her bir şirket ve kuruluş kendi eşsiz markasını, imajını tasarlamak ve geliştirmek zorundadır. Genel olarak, iyi web tasarımı özünde bunu yapar ve işlevsel bir yolla web sitesinin imajını şirketin başarısına çevirir.

En son çalışmalarımıza bakabilirsiniz.
Picanet web sitenizi tasarlar, geliştirir ve daha fazla tanınmasını sağlar.

Lütfen bize bu form aracılığıyla ulaşın, sizinle en kısa sürede temasa geçilecektir. 
      
Bize Ulaşın
Hakkında | Portfolyo | Hizmetler | Web Tasarım Blog | Bize Ulaşın | Site Haritası
Picanet Internet Marketing
Adres: Konaklar Mah. Şebboy Sok.
Yeni Levent - İstanbul

Ulaşım »
Email: info@picanet.net

© 2004 - 2016 Picanet Web Tasarım Reklam Pazarlama Tüm Hakları Saklıdır.